Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3 ... 6   Do dołu

Autor Wątek: Arena.pl - czyżby nowa alternatywa dla Allegro?  (Przeczytany 9281 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

hibiskus

• Hero Member
Arena.pl - czyżby nowa alternatywa dla Allegro?
« dnia: Styczeń 28, 2016, 00:40:39 »

Trafiłam przypadkiem ale przyznam, że jak już weszłam to ten stosunkowo nowy serwis (portal wystartował w drugim kwartale 2015 r.) wzbudził moje zainteresowanie do tego stopnia, że zdecydowałam się poświęcić mu chwilę i obliczyć ile posiada aktualnie aktywnych ofert. I wiecie co ...? wyszło mi 1.009.935 czyli lekko ponad 1mln. aukcji. Taki wynik pozwala Arenie uplasować się na 5 miejscu w rankingu polskich serwisów aukcyjnych, tuż za Aukcjuszem a jeszcze przed Świstakiem  :). Niestety na Aukcjostacie - przynajmniej narazie ich nie odnajdziemy...

Link: http://arena.pl/

Brak opłat za wystawienie, bezterminowe aukcje, integrację za pomocą pliku XML, API, płatności realizowane za pomocą systemu Przelewy 24 - z pewnością zachęcają.

Prowizje od sprzedaży też raczej całkiem przystępne, ponieważ zaczynają się już od 1,90% a na 6% kończą - w zależności od działu:

- Elektronika: od 1,90% do 5%
- Pielęgnacja i Zdrowie: od 4% do 5%
- Dziecko: od 3,50% do 6%
- Dom i ogród: od 2,50% do 5%
- Sport i Turystyka: od 3,50% do 5%
- Moda: 6%
- Kultura: od 3,50% do 5%
- Motoryzacja: od 4% do 5%

Poza prowizją od sprzedaży - jak deklaruje Arena.pl nie ponosimy żadnych dodatkowych kosztów.

Jak mówią sami o sobie:

"Arena.pl to nowa, innowacyjna platforma handlowa, to centrum zakupów, rozrywki i społeczności zakupowych. Portal prezentuje ofertę wyłącznie wiarygodnych, polskich sklepów internetowych, zapewniając dzięki temu wysokie bezpieczeństwo zakupów, dobry poziom obsługi oraz atrakcyjną ofertę dla kupujących.

Arena.pl jest projektem posiadającym solidne zaplecze finansowe i skupia się na najbardziej atrakcyjnych handlowo branżach: dziecko, sport i turystyka, elektronika, pielęgnacja i zdrowie, dom i ogród, moda, kultura, motoryzacja.

Arena.pl to platforma handlowa łącząca podmioty gospodarcze oraz spółek prawa handlowego z Konsumentem. Dlatego dokładamy wszelkich starań, aby rozwiązania, które oferujemy w ramach arena.pl umożliwiły sprawną i szybką rozbudowę Twojej działalności o nowy kanał sprzedaży.

Dla sklepów aktywnie sprzedających na arena.pl przygotowany zostanie atrakcyjny program akcyjny dający możliwość uzyskania notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych akcji arena.pl. Dzięki temu możliwa stanie się partycypacja we wzroście wartości akcji arena.pl na giełdzie. Naprawdę warto sprzedawać na arena.pl!"

Od strony kupujących - serwis oferuje punkty za zakupy oraz za aktywność w serwisie, które będzie można wymienić na nagrody a także ( w przyszłości )- na akcje arena.pl, dzięki którym wraz z innymi użytkownikami, ich posiadacz będzie mógł stać się współwłaścicielem platformy ;) :).

Kontakt: podobnie jak na Allegro - za pomocą formularza lub facebookowego funpage'a tej platformy:https://www.facebook.com/Arenapl/

Co o tym sądzicie?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2016, 01:24:03 wysłana przez hibiskus »

pikinier10

• Full Member
Odp: Arena.pl - czyżby nowa alternatywa dla Allegro?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 28, 2016, 09:24:11 »

Tych alternatyw już się trochę pojawiało więc nie ukrywam że jestem nastawiony trochę sceptycznie.
Poza tym wszedłem na stronę i z przykrością stwierdziłem że - póki co - sprzedawać mogą tylko firmy. Ciekawe czy kiedykolwiek będą mogły sprzedawać tam osoby prywatne?

hibiskus

• Hero Member
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 28, 2016, 20:37:05 »

To prawda, choć z tych wszystkich prób zmierzenia się z liderem tego rynku - ta moim zdaniem jest jedną z tych bardziej udanych. Efekt ponad 1 mln aukcji w ciągu ostatnich 6 miesięcy - też trzeba przyznać, że całkiem imponujący  ;). Co do możliwości wystawiania aukcji przez osoby prywatne to wnioskując na podstawie tego co pisze sama Arena.pl obawiam się, że jednak jej nie przewidują, ponieważ ściśle nastawili się na współpracę właśnie z firmami. Być może jednak korzystniej byłoby, gdyby raz jeszcze przeanalizowali ten aspekt i otwarli drzwi również dla takich sprzedawców ... 

lukash4

• Full Member
    • Dobry hosting www
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 16, 2016, 14:00:21 »

Z ciekawości odwiedziłem ten portal ale jakoś nie widzę w nim potencjału... smutne jest to ,że allegro ciągle pozostaje monopolistą na naszym rynku. Jakiś czas temu szukałem ruchu na swistaku - pomimo wystawienia ok 150 aukcji nic jeszcze nie sprzedałem.
Patrzyłem na innych użytkowników - większość ma po 0 lub kilka komentarzy a aukcji po 300 szt i więcej...
W wyszukiwarce bardzo dobrze wyświetlają się moje aukcje ale poprostu tam nie ma ruchu... dziwne ze jeszcze się to utrzymuje skoro prowizja jest tylko ze sprzedaży...

luka111

• PF
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 16, 2016, 14:12:58 »

a prawda jest taka:

Tata i syn na drodze
- tato, co to jest takie zielone wokół nas
- łąka, trawy i zioła synu
- tato a co to jest takie błękitne nad nami
- niebo synku
- tato, a co tak pięknie pachnie wokół nas
- kwiaty synku
- to dlaczego my żuczki gnojarki mieszkamy tam gdzie teraz
- ojczyzny synku się nie wybiera, tocz to gówno , tocz

Sami, sobie zgotowaliśmy ten los, przez lata reklamując Allegro i tylko Allegro.
Mądry Polak po szkodzie :)

modliszka

• Full Member
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 16, 2016, 19:06:03 »

Choć wprowadziłabym kilka drobnych poprawek to nie lubię dreptać w miejscu.
Więc chyba dam Im i sobie szansę.
Będą Sprzedawcy - będą też Kupujący.
Tym bardziej, że w tym przypadku to nic nie kosztuje oprócz chwili czasu.
Słyszałam, że niektóre platformy sklepowe mają już integracje z tym portalem.
Pożyjemy - zobaczymy, co z tego wyniknie..

lukash4

• Full Member
    • Dobry hosting www
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 19, 2016, 13:49:04 »

Może i masz rację. Szkoda ,że nie ma jeszcze darmowej integracji z  prestashop...

modliszka

• Full Member
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 21, 2016, 18:46:14 »

Planowany spot w tv z Czerkawskim i Kucharem - najlepiej chyba dowodzi, że Jej właścicielowi chyba jednak zależy na sukcesie.
Myślę, że jako platforma handlowa coś powinni zadziałać więcej właśnie w tym temacie integracji.
De facto to udogodnienie na wszystkich możliwych platformach sklepowych (a nie tylko na części)  przyciągnęłoby do nich więcej Sprzedawców.
Poszperałam trochę jeszcze na jej temat i wygląda, że w tej odsłonie to rzeczywiście arena jest nowa,
ale jeśli dobrze skojarzyłam: http://www.ekomercyjnie.pl/wystartowal-nowy-serwis-aukcyjno-ogloszeniowy-arena-pl/ to pod tą nazwą już dużo wcześniej się starano coś osiągnąć.
Obecnie wszystko wskazuje na to, że w strukturze organizacyjnej zaszły jakieś zmiany: http://www.krs-online.com.pl/arena-pl-sp-z-o-o-krs-735264.html
A założyć konto i spróbować -  nie zaszkodzi.

Postscriptum
Znalazłam też filmik z debiutu na targach e-handlu:

modliszka

• Full Member
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 22, 2016, 23:30:19 »

Założyłam już konto.
Weryfikacja - 20 min.
Infolinia telefoniczna dla Sprzedawców.
Integracja ze Sky-Shop.
No i ... z PrestaShop też - jak na zamówienie  ;).
Panel Sprzedawcy różni się znacznie od tego na Allegro ale to pewnie tylko kwestia przyzwyczajenia.
Na facebooku przemknęła mi informacja, że z kampanią ruszają za 3 dni.
No cóż - teraz zostało mi już tylko wystawianie..

hibiskus

• Hero Member
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 23, 2016, 20:33:21 »

W rozmowie z serwisem Wirtualne Media - wiceprezes Areny podkreśla, że poza znaną i cenioną domeną - nowa platforma  nie ma nic wspólnego z "dawnym" portalem Arena.pl, który działał w 2000 roku: Arena.pl wraca jako serwis zakupowy, użytkownicy będą mogli zdobyć jego udziały. "Paweł Osowski nie chce na razie zdradzić ile produktów jest obecnie dostępnych w ofercie serwisu odsyłając po szczegółowe informacje na środową konferencję prasową."   - ... ?  ;) ;D.

modliszka

• Full Member
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 24, 2016, 23:59:55 »

Całkiem nieżle:

szopen

• *
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 25, 2016, 01:22:04 »

no cóż mnie ta reklama jakoś nie rzuciła na kolana

a w dodatku tu ją widzę pierwszy raz… tj. jak dotąd nie widziałem jej NIGDZIE

FUJI

• Newbie
  • *
Allegro pozamiatało już na polskim rynku
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 25, 2016, 12:33:21 »

http://aukcjostat.pl/

http://cafealle.pl/c/gallery/1_25_02_16_12_45_40.jpeg

modliszka

• Full Member
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 25, 2016, 20:07:58 »

Sporadycznie jestem widzem TV i też nie miałam przyjemności.
W przeciwieństwie do fejsa, na którym w ostatnich dniach widziałam jej już całkiem sporo.
A wracając do alternatywy to  moim zdaniem szefostwo areny bierze sprawę na chłodno i ma rozsądne podejście do tematu.
Jak mówi jej przedstawiciel – ścigać z allegro wcale się nie zamierzają..

„Szacujemy, że rynek e-handlu w Polsce jest wart 33 mld złotych i będzie rósł przez najbliższe trzy lata w tempie od 20 do 25 proc. rocznie – najszybciej w Europie. Nasz biznesplan zakłada, że będziemy rosnąć dynamiczniej, ale nie zamierzamy ścigać się z liderem rynku e-handlu w Polsce (tym jest Grupa Allegro – przyp. autora). Ponad 90 proc. polskiego rynku należy do jednego gracza i trudno jest rozbić ten monopol. Działalność Arena.pl może zmienić dotychczasowy układ sił, w perspektywie najbliższych kilku lat”

http://www.spidersweb.pl/2016/02/arena-pl.html

hibiskus

• Hero Member
2 miliony aukcji i 300 sprzedawców na dzień dzisiejszy
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 02, 2016, 00:40:04 »

Więc wygląda na to, że od czasu naszej pierwszej rachuby  ;) :) arenie zaledwie w ciągu miesiąca udało się podwoić wynik aktywnych ofert w serwisie: Powstało internetowe centrum handlowe. ''Dzielimy się zyskiem z użytkownikami''. Z uwagi na ilość chętnych - czas weryfikacji wydłużył się do 48 godzin, jak się dowiadujemy z facebookowego funpage'a platformy. W przeciwieństwie do Allegro serwis wyrażnie podkreśla, iż największy nacisk - kładzie na przedmioty nowe z kategorii takich jak: moda, dzieci, kultura, dom i ogród, motoryzacja, elektronika czy sport i turystyka - tym samym wyłączając sprzedaż towarów używanych ze swojego regulaminu. 

Poniżej cytat z artykułu do którego link wyżej:

"Czy z dużym przyzwyczajeniem do Allegro da się wygrać?

Jak najbardziej.

Świadczą o tym badania kupujących i sprzedających w Internecie przeprowadzone przez firmę badawczą Ipsos. Ankieterzy pytali o problemy dotyczące zakupów w sieci, oczekiwania w stosunku do nowej platformy zakupowej oraz o wyróżniki, które mogłyby skłonić internautów do zmiany aktualnie używanego serwisu.
Krzysztof Chmielewski, Senior Research Manager w Ipsos Loyalty, zdradził nam, że aż 78 proc. użytkowników chce, by ich ulubiona platforma zakupowa była własnością polskiego kapitału" - a póki co arena w 100% finansowana jest właśnie przez polski kapitał.
Co czwarty ankietowany twierdził, że jest to dla niego wyjątkowo istotna kwestia, zaś zaledwie mniej niż 10 proc. pytanych powiedziało, że aspekt ten nie ma dla nich żadnego znaczenia.

Podobne opinie mają sprzedawcy. Co trzeci z nich uważa, że to bardzo ważna kwestia, zaś aż 80 proc. z nich myśli, że ma ona znaczenie dla kupujących. Inne ciekawe statystyki mówią, że 50 proc. kupujących w Internecie zwraca uwagę na to, że nowa platforma zakupowa powinna oferować możliwość dokonywania bezpiecznych płatności. Niemal tyle samo osób  oczekuje wprowadzenia atrakcyjnego programu dla stałych klientów. Co ciekawe, aż 85 proc.ankietowanych chce mieć realny wpływ na serwis, z czego aż 30 proc. osób jest bardzo zainteresowanych tą możliwością.

Patrząc na wyniki tych badań wyraźnie widać, że nowy podmiot na rynku trafia w oczekiwania polskich użytkowników i mimo działania na trudnym rynku wcale nie stoi na straconej pozycji."

Z punktu widzenia sprzedawcy internetowego - arena.pl jako dodatkowy kanał sprzedaży może okazać się całkiem opłacalnym rozwiązaniem. 2 miliony aukcji - sprawiają, że na ten moment arena wyprzedza Aukcjusza i aktualnie znajduje się na 4 pozycji w statystykach polskich serwisów aukcyjnych.

http://imge.pl/p/9371/n/93715838173.png
Strony: [1] 2 3 ... 6   Do góry

Strona wygenerowana w 0.142 sekund z 32 zapytaniami.