Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Allegro InPost - tania opcja dostawy dla Sprzedających na Allegro  (Przeczytany 5738 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

hibiskus

• Gość

Grupa Allegro oferuje taką formę dostawy przesyłek, za pomocą której Sprzedawcy mogą tanio, szybko i wygodnie wysyłać swoje towary.
Mowa oczywiście o Allegro InPost .
W ramach tej usługi mamy do wyboru 2 opcje dostawy:

1.  Allegro Polecony InPost – 3,94 zł brutto;
  2.  Allegro Paczkomaty InPost – 7,99 zł brutto.

Główne korzyści:
- stosunkowo niska cena usługi
- wliczony w cenę koszt ewentualnego zwrotu towaru przez klienta tzw. darmowy zwrot
- brak formalności
- stanowi parametr według którego Kupujący mogą odnależć go podczas wyszukiwania oferty

Faktury za te formy dostawy wystawia firma InPost.

Więcej info na Pomoc Allegro: http://pomoc.allegro.pl/37217/24597/37179/co-jest-dostawa-allegro-inpost
oraz Allegro InPost: https://paczkomaty.pl/AllegroInPost_Sprzedaje#opcje-dostawy

modliszka

• Gość
Odp: Allegro InPost - tania opcja dostawy dla Sprzedających na Allegro
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 31, 2015, 19:51:39 »

Czy ktoś z Was korzysta może z tej opcji i jak ta usługa wygląda w codziennej praktyce?
Czy cennik jest uzależniony od gabarytów listów i paczek -  tak jak w przypadku tradycyjnych przesyłek?

hibiskus

• Hero Member
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 30, 2015, 01:40:56 »

Śledząc allegrowy funpage widać, że co do jakości usługi Allegro In Post można mieć pewne zastrzeżenia. Do najczęściej zgłaszanych problemów należą m.in. opóźnione przesyłki czy brak awizo w skrzynce pocztowej adresata w przypadku wyboru opcji Allegro Polecony Inpost:

"Witam. Mam pytanie odnośnie Państwa promowania dostawy przez firmę In Post. Czy Allegro monitoruje jakość usług Allegro In Post? Jestem sprzedającym i korzystam z Allegro In Post, i niestety mam ciągłe problemy z opóźnionymi przesyłkami, lub takimi które oznaczone są w statusie przesyłki, że pozostawiono awizo, natomiast klienci zgłaszają, że awizo nie zostało pozostawione. Myślę, że nie jest w porządku to, że osoby, które zawierzyły firmie wybranej przez allegro, mają obniżoną ocenę za opóźnione przesyłki. Proszę o odpowiedź, czy możecie Państwo wpłynąć na jakość pracy In Post?"

Postawione pytanie na razie pozostało bez odpowiedzi ze strony Allegro.

DzikiJamnik

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 30, 2015, 10:52:02 »

Widziałem wczoraj ten post na Facebooku.

Nie używałem Allegro InPost, natomiast korzystałem z usług InPostu w ramach zawartej umowy. Mogę potwierdzić zarzuty dotyczące koszmarnych terminów doręczania niektórych przesyłek. Warto zauważyć, że  InPost termin doręczenia DEKLARUJE. Dla listów poleconych wynosi on: dzień nadania +3 dni robocze. Nie jest to GWARANTOWANY czas doręczenia. W regulaminie świadczenia usług możemy przeczytać między innymi, że za usługę niewykonaną uważa się taką, w której doręczenie nastąpiło po 30 dniach od daty jej nadania. ;D

Przestałem korzystać z usług InPostu po 2 miesiącach nadawania przesyłek poleconych za ich pośrednictwem. Od tego czasu nie odbieram telefonów i nie dostaję maili z zapytaniami "gdzie jest moja przesyłka?" i "czy to na pewno zostało wysłane?".

Czarę goryczy przelała odpowiedź na złożoną reklamację, gdzie InPost uznał za prawidłowe doręczenie przesyłki po 18 dniach od jej nadania.

Niewątpliwie InPost to tańsza opcja niż Poczta Polska (4,20 zł za list polecony). Oczywiście +23% VAT dla płacących ten podatek. Ale za to Poczta Polska gwarantuje terminy doręczenia.

Nadaję przesyłki również przez paczkomaty InPostu - do tej formy doręczania przesyłek nie mam żadnych zastrzeżeń.

renii79

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 30, 2015, 13:29:55 »

Właśnie z powodu tych opóżnień jakoś nie mogę się przełamać do tej usługi jaką jest Allegro Polecony Inpost. Dostawa po 18 dniach ....? to nieporozumienie - już widzę tego rozczarowanego na maxa klienta.
Efekty udostępniania tej opcji dla klientów zapewne  mają też swe odzwierciedlenie  w gwiazdkach na karcie użytkownika  :( a to zaś przekłada się na standard allegro. Lepiej dać sobie chyba spokój i nie warta skóra za wyprawkę w tym przypadku - przynajmniej tak mi się wydaje.
Z drugiej zaś strony i poniekąd obserwując  znajomych Sprzedawców zauważyłam, że mimo iż  na początku połasili się na tę formę doręczania przesyłek to w chwili obecnej pozostawili ją tylko przy kilku/kilkunastu ofertach z całego swojego asortymentu - najprawdopodobniej jako potencjalny wabik choć zastanawiam się też  czy nie robią tego z uwagi na trafność i wyższe pozycje w wyszukiwarce. Sprzedawców oferujących darmową wysyłkę allegro zgodnie z zasadami trafności  niewątpliwie promuje wyższymi pozycjami - więc może i ta opcja też jest w jakiś sposób brana pod uwagę...

hibiskus

• Hero Member
Allegro i InPost wprowadzają nową opcję dostawy: Allegro Kurier InPost
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 28, 2015, 01:58:39 »

Allegro i InPost wprowadzają nową opcję dostawy:

3.  Allegro Kurier InPost

Waga do 30 kg, suma długości boków do 160 cm i zwrot towaru wliczony w cenę przesyłki - a to wszystko za 9,90 zł netto (12,18 zł brutto).

W cenę przesyłki nie jest wliczony koszt ubezpieczenia, który oczywiście można dodatkowo dokupić: koszt ubezpieczenia do kwoty 5000 zł to kwota 1,22 zł netto.

Przyjazd kuriera po przesyłkę jest odpłatny. Jeżeli wysyłamy więcej niż 3 paczki za przyjazd kuriera nie ponosimy żadnych dodatkowych kosztów.

Więcej info: http://faq.allegro.pl/37217/24597/37179/co-jest-dostawa-allegro-inpost

« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2015, 02:37:10 wysłana przez hibiskus »

GodAs

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 16, 2015, 11:43:46 »

Ludzie, przestańcie korzystać z tej parodii firmy kurierskiej. Doręczenie po długim terminie, niedoręczenia, oszukiwanie to u nich codzienność. Pracowników też kantują, chyba jeszcze bardziej niż klientów. Gdybyśmy żyli naprawdę w państwie prawa, to taka firma została by zamknięta przez odpowiednie organy, ale u nas wolna partyzantka.

lukash4

• Full Member
    • Dobry hosting www
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 16, 2016, 21:32:09 »

Bardzo często korzystam z inpostu z racji tego ze klienci najczęściej wybieraja ta forme przesyłki (cena).
Przeważnie list dociera w 3-4 dni. Na plus napewno system do obsługi wysyłki oraz automatyczne faktury w porównaniu np. do poczty (ta ma inne zalety)

renii79

• Jr. Member
  • **
Odp: Paczkomaty
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 24, 2016, 13:27:51 »

a od paru dni - jeśli ktoś nadaje paczki właśnie w ramach Allegro Kurier InPost to już nie musi wyczekiwać na kuriera czy pędzić z paczką do punku lub oddziału InPostu. Równie dobrze może ją  nadać także w Paczkomacie.
Wystarczy, że  w momencie składania zlecenia w Managerze Paczek  wybierze właśnie tą usługę i wskaże  paczkomat, w którym zostanie ona nadana.

http://www.portalspozywczy.pl/handel/wiadomosci/inpost-wprowadza-mozliwosc-nadania-paczek-kurierskich-z-allegro-w-paczkomatach,125791.html

SPQR

• PF
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 24, 2016, 15:29:33 »

Ja w tej chwili, jeśli tylko mogę, wybieram paczkomaty InPost, czas realizacji powala na kolana. Nawet w sobotę, czy niedzielę mam przesyłki do odbioru, kiedy kupuję coś z Allegro.  Zazwyczaj jest tak, że dzisiaj nadanie, jutro odbiór, jeśli tylko sprzedawca wyśle paczkę.
Listy polecone mnie tylko wkurzają,  z InPost. Zacząłem już podawać adres domowy do odbioru, ponieważ czasami były problemy, nasze  godziny pracy nie zgadzały się  z  godzinami pracy dostarczycieli z InPost.

lukash4

• Full Member
    • Dobry hosting www
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 26, 2016, 20:00:06 »

No i pierwsza reklamacja z poleconym w Inpost - list po mojej interwencji dotarł po 14 dniach.
Zawieruszył się w jednym z oddziałów...

PL

• *
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 26, 2016, 21:38:07 »

Polecone w InPost to pomyłka, dobrze, że można je odbierać w kiosku z gazetami/mydłem/powidłem niedaleko mojego domu. Kilka razy zdarzyło się, że mimo iż byliśmy w domu, rano, nikt nie użył dzwonka, tylko wrzucił avizo do skrzynki przy furtce.
Powiem prawdę, że nie robiłem z tego nigdy jakiegoś "allee allee", ponieważ w nocy, czyli do 10-tej rano,  nie ma szans na to żeby nas z łóżka wygonić.

hibiskus

• Hero Member
InPost postawił na Paczkomaty ...
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 03, 2016, 23:58:09 »

i będziemy mieli ich jeszcze więcej: InPost rozdaje gminom darmowe paczkomaty.

"W ramach nowego programu InPost – na wniosek gminy – podaruje jej darmowy Paczkomat InPost w celu wsparcia jej rozwoju technologicznego. Dzięki nowoczesnym terminalom mieszkańcy zyskają wiele udogodnień m.in.: możliwość komfortowego nadawania i odbierania przesyłek, atrakcyjne ceny wysyłek, wygodny odbiór zakupów z internetu oraz dostęp do darmowego Wi-Fi. Ponadto pierwszych 20 gmin, które zdecydują się na podjęcie współpracy, otrzymają dodatkowo zestawy komputerowe dla urzędu lub lokalnej szkoły."

luka111

• PF
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 04, 2016, 23:15:57 »

to sprawdzimy jak działa inoPOST :) , wiem nie mówi się "ino" :)

1.   13:15 04.03.2016  --> kupiłem i zapłaciłem za klawiaturę, na Allegro
2.   13:26 04.03.2016  --> "Dziękujemy za wpłatę, towar już wysyłamy"
3.   14:59 04.03.2016  --> "wysłano paczkę"
4.   15:15 04.03.2016  --> "Paczkomaty InPost - POTWIERDZENIE WYSŁANIA PACZKI"
5.   23:12 04:03.2016  --> "Wysłana z OddziałuPaczka wyruszyła do miasta Odbiorcy. Po drodze .....

nie chcę być dobrym prorokiem, ale jutro odbiorę chyba dwie paczki ... druga o 17:39 otrzymała status --> "Paczkomaty InPost - POTWIERDZENIE WYSŁANIA PACZKI", zakup również dzisiaj.

luka111

• PF
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 07, 2016, 12:55:51 »

6.   10.35 05.03.2016   Przekazano do umieszczenia w Paczkomacie Prawdopodobnie już dziś paczka trafi do Paczkomatu! Doręczyciel InPost rozwozi przesyłki nawet do późnych godzin wieczornych, dlatego warto nie wyłączać telefonu....

i się przeliczyłem, zazwyczaj w sobotę lub niedzielę też wrzucali paczki, ale oczywiście nie można mieć pretensji do kuriera :)

7.    12:39 07.03.2016  Paczkomaty InPost - PACZKA CZEKA NA ODBIÓR   i SMS

Czyli jeśli sprzedawca WYŚLE przesyłkę to ta powinna dotrzeć do paczkomatu dnia następnego
Do odebrania są dwie paczki .. ta z godziny 17-tej z piątku równieź :)

Strona wygenerowana w 0.164 sekund z 32 zapytaniami.